![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14508456
*
nr 1450 8456
Akvarell
Signerad GA Müller, 1840. Stockholmsmotiv, Fredrikshovs slott, Östermalm. Akvarell, bildmått: 13x20cm, yttermått inklusive ram: 24x32cm
Utrop:
800 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:34:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 21:26:11
1
800 kr
19/2 13:13:30
2
2.200 kr
20/2 12:53:07
3
1.000 kr
20/2 12:53:07
2
1.100 kr (Budbetjänt)
21/2 16:06:50
1
Vinnande bud
21/2 16:10:20
2
3.000 kr
21/2 16:10:20
1
(budbetjänt)
21/2 16:23:13
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 13x20cm fredrikshovs slott motiv från stockholm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg östermalm
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1450 8456
Akvarell
Signerad GA Müller, 1840. Stockholmsmotiv, Fredrikshovs slott, Östermalm. Akvarell, bildmått: 13x20cm, yttermått inklusive ram: 24x32cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 21:26:11 | 1 | 800 kr |
19/2 13:13:30 | 2 | 2.200 kr |
20/2 12:53:07 | 3 | 1.000 kr |
20/2 12:53:07 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
21/2 16:06:50 | 1 | Vinnande bud |
21/2 16:10:20 | 2 | 3.000 kr |
21/2 16:10:20 | 1 | (budbetjänt) |
21/2 16:23:13 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...![](/tema/themes/{D5D9521B-C6EF-44BC-87AE-1811A980AA5A}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 13x20cm fredrikshovs slott motiv från stockholm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg östermalm
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25